«

»

May
23

Roll of Honour 2016/7 Season

Under 11 Premier
Glebe North FC – Winners
Mount Merrion – Runners Up
Under 11 North
Shelbourne – Winners
Raheny Utd – Runners Up
Under 11 South
Carriglea – Winners
Kilnamanagh – Runners Up
Under 11 West
Clonee Utd – Winners
Maynooth Town – Runners Up
Under 12 Premier
Cabinteely FC – Winners
Shelbourne LFC – Runners Up
Under 12A
St Josephs – Winners
Baldoyle United – Runners Up (Play Off)
Under 12 North
Dundalk FC – Winners
Kilmore Celtic – Runners Up
Under 12 South
Dundrum – Winners
Cherry Orchard – Runners Up
Under 13 Premier
Kilmore Celtic – Winners
Home Farm – Runners Up
Under 13 North
Balbriggan FC – Winners
Clonee United – Runners Up
Under 13 South
Maynooth Town – Winners
Enniskerry – Runners Up
Under 14 Premier
Shelbourne LFC – Winners
Shankill FC – Runners Up
Under 14A
Terenure Rangers – Winners
Clonee Utd – Runners Up
Under 16 Premier
Shelbourne LFC – Winners (Play Off)
Lucan United – Runners Up
Under 16A
Shelbourne LFC – Winners
Kilmore Celtic – Runners Up
Under 16B
Dundalk – Winners
Home Farm – Runners Up
Under 18 Premier
Peamount United F.C. – Winners
Home Farm – Runners Up
Under 18A
St Joseph’s – Winners
Leixlip United – Runners Up
Under 11 Irish Rail Cup
Glebe North – Winners
Esker Celtic – Runners Up
Under 11 Herald Cup
Shelbourne – Winners
Raheny Utd – Runners Up
Under 12 MGL Cup
Cabinteely (P) – Winners
Clonee Utd – Runners Up
Under 12 DB Sports Cup
Shelbourne – Winners
St Joseph’s – Runners Up
Under 13 Malahide Coaches Cup
Home Farm (P) – Winners
Kilmore Celtic – Runners Up
Under 13 Liam Farrell Cup
Baldoyle Utd – Winners
Maynooth Tn – Runners Up
Under 14 Molly O’Toole Memorial Cup
Greystones Utd (P) – Winners
Shankill (P) – Runners Up
Under 14 Carlton Hotel Cup
Greystones Utd (A) – Winners
Clonee Utd (A) – Runners Up
Under 14 League Cup
Shelbourne – Winners
Shankill (P) – Runners Up
Under 16 Irish Rail Cup
Shelbourne (P) – Winners
Peamount Utd – Runners Up
Under 16 O’Neills Cup
Cabinteely – Winners
Shelbourne (A) – Runners Up
Under 16 Elite League Cup
Enniskerry (P) – Winners
Lucan Utd (P) – Runners Up
Under 16 League Cup
Kilmore Celtic – Winners
Shelbourne (A) – Runners Up
Under 18 Carlie Fitzgerald Memorial Cup
Peamount Utd – Winners
Home Farm – Runners Up
Under 18 Lee Brothers Cup
Shelbourne LFC – Winners
St John Bosco – Runners Up
Under 18 League Cup
St Joseph’s – Winners
Terenure Rangers Football Club – Runners Up
MGL Challenge Cup
Peamount Utd (18s) – Winners
Kentstown Rovers – Runners Up
FAI National Cup
Under 12 National Blitz
Kilmore Celtic – Winners
Under 14 FAI Womens Cup
Cregmore Claregalway (GFA) – Winners
Kilmore Celtic – Runners Up
Under 16 FAI Womens Cup
Shelbourne LFC – Winners
Enniskerry – Runners Up
Under 18 FAI Womens Cup
Peamount Utd – Winners
Cregmore Claregalway (GFA) – Runners Up
Under 18 FAI Womens Interleague
CWSSL – Winners
MGL – Runners Up
Congratulations to All
show
 
close
rss Follow on Twitter facebook