Dec

Author's details

Name: Dec Quinn
Date registered: June 5, 2012

Latest posts

  1. MGL Formations 2017/8 Season — August 14, 2017
  2. Cup Final Results — May 29, 2017
  3. Roll of Honour 2016/7 Season — May 23, 2017
  4. All Roads led to Tipperary on Good Friday — April 3, 2017
  5. Missing Results — December 12, 2016

Author's posts listings

Aug
14

MGL Formations 2017/8 Season

Under 8 Grey Under 8 Purple Under 9 Under 10 Black Cabinteely F.C (White) Ashbourne Utd Swords Manor Ashbourne United Cambridge Cabinteely F.C (Green) Kilnamanagh AFC Dunboyne AFC Cherry Orchard Kilnamanagh AFC Larkview FC Lusk Utd Larkview FC Swords Manor …

Continue reading »

May
29

Cup Final Results

Sunday 23rd April Under 18 Lee Brothers Cup Shelbourne LFC 2 St John Bosco 0 MGL Challenge Cup Peamount Utd (18s) 8 Kentstown Rovers 3 Sunday 21st May Under 18 League Cup St Joseph’s 3 Terenure Rangers 0 Tuesday 23rd …

Continue reading »

May
23

Roll of Honour 2016/7 Season

Under 11 Premier Glebe North FC – Winners Mount Merrion – Runners Up Under 11 North Shelbourne – Winners Raheny Utd – Runners Up Under 11 South Carriglea – Winners Kilnamanagh – Runners Up Under 11 West Clonee Utd – Winners …

Continue reading »

Apr
03

All Roads led to Tipperary on Good Friday

Are you one of those people who would be sitting at Home on Good Friday saying I’d love to get out of the house and watch a game of football   Well…. now you have an excuse. So pack the …

Continue reading »

Dec
12

Missing Results

All MGL Teams are asked to check the League tables to ensure all results have been recorded In Under 11s to 13s Wins are listed as 1-0 and draws as 0-0 or 1-1 SSG Tables In Under 14s to 18s …

Continue reading »

May
23

2015/6 MGL Roll of Honour

Well Done to all teams Under 10 Herald Cup Winners – Esker Celtic (Red) Runners Up – Lakelands (Red) Under 10 Umbro Cup Winners – Mount Merrion (Red) Runners Up – Clonee Utd Under 11 Premier Winners – Shelbourne Runners Up – Clonee …

Continue reading »

Apr
23

2014/5 Roll of Honour

Competition Winners Runners Up Under 10 Herald Cup St Josephs Terenure Under 10 Umbro Cup Greystones Utd “A” Clonee Utd “B” Under 11 Premier Home Farm Cabinteely Under 11 North Clonee Utd St Itas AFC Under 11 South Lucan Utd …

Continue reading »

show
 
close
rss Follow on Twitter facebook